Vergi Portalı

 
 
Ana Sayfa> Podcast

Vergi TV Podcast Servisi


Podcast, radyo yayını ya da benzer bir programın internetten çekilebilir ve kişisel ses cihazlarından dinlenebilir hale gelmesini sağlayan yeni bir yayın dağıtım sistemidir. Podcast sayesinde takip etmek istenilen radyo/televizyon programları, istenildiği zaman, istenilen araçla izlenebilir.
Podcast Nedir ve Nasıl Kullanılır?
Podcast, radyo yayını ya da benzer bir programın internetten çekilebilir ve kişisel ses cihazlarından dinlenebilir hale gelmesini sağlayan yeni bir yayın dağıtım sistemidir. Podcast sayesinde takip etmek istenilen radyo/televizyon programları, istenildiği zaman, istenilen araçla izlenebilir. Kullanıcılar abonelik yöntemiyle bir dizi podcaste ulaşabilir. Podcast’in özünde XML (extensible markup language) dosyası yer alır. Bu dosya ulaşılabilir olan tüm ögelerin ve bölümlerin listesini içerir ve içinde yer alan toplayıcı program, düzenli olarak kayıtlı dosyaları örneklenip yeni bölümleriyle otomatik olarak güncelleştirmektedir. Podcast’in gezici bir cihazla dinlenebilmesi (PDA, iPod, MP3 çalar, cep telefonu, bilgisayar vb) onu etkin bir öğrenme aracı haline getirmektedir.
Podcast Takip (Podcatcher) Programları
Ücretsiz podcast yayınlarını takip eden programları internet arama motorlarından rahatlıkla temin edebilirsiniz. Bu podcast programlarından birini bilgisayarınıza yükledikten sonra Vergi TV podcast sayfasını bu programa kayıt ettikten sonra dosyalar bilgisayarınıza otomatik olarak indirir.
Nasıl Abone Olunur?
Bu sayfadaki “Vergi TV Podcast Servisleri” başlığında listelenen servis ismine farenizin sağ tuşu ile tıklamak suretiyle kısayolu kopyalayın (copy url.) Önceden kurmuş olduğunuz podcast okuyucu programını çalıştırarak Add (Ekle) yazan yere tıklayın ve gelen adres satırına biraz önce kopyaladığınız kısayolu yapıştırın (paste.)
Vergi TV Podcast Servisleri
Vergi TV Podcast içerikleri sürekli güncel tutulmaktadır. Abone olabileceğiniz değişik Podcast servislerimiz şunlardır:
   Vergi TV Podcast(Sesli)
   Vergi TV Podcast(Görüntülü)
   Vergi TV Podcast(English Audio)
   Vergi TV Podcast(English Video)
 

Güncel

TC. Resmi Gazete

20 Temmuz 2018
Gazete Içerigi

Mini Anket

Vergi Borçlarının Yeniden Yapılandırılmasıyla İlgili Kanun Hakkındaki Düşünceniz Nedir?


Sonuçlar Diğer Anketler