Vergi Portalı

 
 
Ana Sayfa> TBMM
TBMM’de bu hafta
HDP’nin, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız hakkında verdiği gensoru önergeleri görüşülecek -Mevsimlik tarım işçilerinin sorunlarıyla ilgili önergeler birleştirilerek ele alınacak -İstanbul Tahkim Merkezi kurulması ve cezaevlerinin dış güvenliği ile ilgili yasa tasarıları, Genel Kurul’da görüşülecek

08.11.2014 - Meclis, önemli konuları ele alacağı yoğun bir haftaya giriyor.

TBMM Genel Kurulu, haftaya Isparta Yalvaç’ta 17 işçininkaza sonucu ölümünün ardından gündeme gelen mevsimlik tarım işçilerinin sorunlarını konuşarak başlayacak.

AK Parti ve diğer partilerden milletvekillerinin konuyla ilgili verdikleri Araştırma önergeleri, 11 Kasım Salı günü Genel Kurul’da birleştirilerek görüşülecek. Tüm grupların mutabakatı nedeniyle Araştırma Komisyonu kurulması bekleniyor.

Genel Kurul, görüşmeleri yarım kalan İstanbul Tahkim Merkezi kurulmasını öngören yasa tasarısına devam edecek. Ayrıca, cezaevlerinin dış güvenliği iletutuklu ve hükümlülerin sevk ve nakillerinde yetkinin5 yıl içinde jandarmadan Adalet Bakanlığı bünyesindekigüvenlik görevlilerine geçmesini öngören yasa tasarısı da ele alınacak.

Meclis; HDP’nin, Soma ve Ermenek başta olmak üzere yaşanan iş kazaları ve işçi ölümleri nedeniyle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız hakkında verdiği gensoru önergelerini görüşmek üzere14 Kasım Cuma günü de çalışacak.Görüşmeleri ayrı ayrı yapılacak olan gensoruların gündeme alınıp alınmayacağı oylanacak.

”Bütçe maratonu”sürüyor

2015 yılı bütçesinin TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki görüşmeleri de sürüyor.

Komisyon’da; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve bağlı kuruluşları ile Ekonomi Bakanlığı 11 Kasım Salı günü, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Kalkınma Bakanlığı ve bağlı kuruluşların bütçeleri 12 Kasım Çarşamba günü, Milli Savunma Bakanlığı ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve bağlı kuruluşların bütçeleri 13 Kasım Perşembe, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın bütçesi ise 14 Kasım Cuma günü görüşülecek.

Komisyonlar

Meclis’teki diğer komisyonlar da gündemlerindekikonuları ele alacak.

Adalet Komisyonu, yeni yargı paketi ile Yargıtay ve Danıştay’ın yapısın değiştiren yasa teklifini11 Kasım Salı günü görüşecek.

KİT Komisyonu, denetimlerini sürdürecek. Komisyon; 12 Kasım Çarşamba günü Türkiye Kalkınma Bankası A.Ş, Kalkınma Yatırım Menkul Değerler A.Ş, Arıcak Turizm ve Ticaret A.Ş,13 Kasım Perşembe günüToplu Konut İdareleri Başkanlığı(TOKİ),Vakıfİnşaat Restorasyon ve Ticaret A.Ş,Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım OrtaklıkA.Ş,Doğusan Boru Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin2011 ve2012 yılı hesapları incelenecek.

Eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, eski AB Bakanı Egemen Bağış, eski İçişleri Bakanı Muammer Güler ile eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar hakkında kurulanSoruşturma Komisyonu, çalışmalarını 11 Kasım Salı günüsürdürecek.

(AA)

Okunma sayısı: 10073  
 

Güncel

TC. Resmi Gazete

20 Temmuz 2018
Gazete Içerigi

Mini Anket

Vergi Borçlarının Yeniden Yapılandırılmasıyla İlgili Kanun Hakkındaki Düşünceniz Nedir?


Sonuçlar Diğer Anketler