Vergi Portalı

 
 
Ana Sayfa> Dünya
ABD’lilerin yüzde 35’inden fazlası kredi borcunu ödeyemiyor
Urban Institute ve Tüketici Kredileri Araştırma Kuruluşu tarafından ortaklaşa hazırlanan araştırmaya göre Amerikalıların yüzde 35’inden fazlası borçlarını ödeyemiyor

30.07.2014 - Urban Institute ve Tüketici Kredileri Araştırma Kuruluşu’nun işbirliğiyle hazırlanan araştırmaya göre, Amerikalıların yüzde 35’inden fazlasının tahsilat şirketlerine intikal etmiş borcu bulunuyor.

Washington merkezli düşünce kuruluşu Urban Institute araştırmayla ilgili yaptığı açıklamada, birçok Amerikalının kredi kartı, konut ve öğrenci kredisi taksitlerini zamanında ödeyemedikleri belirtildi.

Açıklamaya göre, borçlarıuzun süredir ödenmediği içintahsilat şirketlerine yönlendirilmişAmerikalıların en çok güney ve batı eyaletlerdeyer alması dikkati çekti.

ABD’de kullanılan kredi geçmişiuygulaması, tüketicilerinhangi tür vene kadar borçları olduğuna, borçların zamanında ödenip ödenmediğine göre hesaplanan bir puan sisteminegöre işliyor. Borçların zamanında ödenmemesi kişinin kredi geçmiş puanının düşmesine neden olurken, uzun dönem ödenemeyen ve tahsilat şirketlerine intikal eden borçlar 7 sene boyunca kayıtlı kalıyor. Bankalar,evsahipleri,işverenler ve kamu kuruluşları başvuru sahiplerini kredi geçmiş puanına göre değerlendiriyor. Düşük kredi geçmişine sahip olan kişiler birçok alanda sıkıntı yaşıyor.

Urban Institute’unkıdemli uzmanı Caroline Ratcliffe,”Yolda gördüğünüz her 3 kişiden birisinin tahsilat şirketlerine intikal etmiş uzun dönemli borcu var. Bu onların iş bulma ve yeni bir daire kiralama şanslarını azaltıyor” değerlendirmesini yaptı.

(AA)

Okunma sayısı: 11764  
 

Güncel

TC. Resmi Gazete

20 Temmuz 2018
Gazete Içerigi

Mini Anket

Vergi Borçlarının Yeniden Yapılandırılmasıyla İlgili Kanun Hakkındaki Düşünceniz Nedir?


Sonuçlar Diğer Anketler