Vergi Portalı

 
 
Ana Sayfa> Blog
Sayfa 1 / 8< 1 2 3 4 5 6 7 8 >
 
Sayfa 1 / 8< 1 2 3 4 5 6 7 8 >


21.08.2011

Excel Deyip Geçmeyin

Finans ve muhasebe alanında çalışan herkes gün içerisinde en az bir Excel dosyası açıp, bu dosyada çalışıyordur diye düşünüyorum. Sözkonusu bu çalışmalar sonucu atılan muhasebe kayıtları ve yapılan analizler şirketi finansal tablolarına direk etkisi olabilicek sonuçlar içerir. İşte bu noktada, kullandığımız Excel dökümanlarında ne kadar güvenli çalıştığımız konusu çok önemli bir hal alıyor. Bu haftasonu End User Computing Application (EUCA) Controls adında web tabanlı bir eğitim aldım. Eğitim (...)

Volkan  Yorulmaz
04.05.2011

Stok affı

Stok beyanı ile ilgili birşey öğrenmek istiyorum. Örnek : 31.12.2010 stoğu 70.000 TL eksik beyan edildi ise 31.03.2011 geçici vergide de 70.000 eksik devam etmiş olsun. 30.Mayıs.2011'de torba yasaya istinaden stok beyanı yapıldığında % 18 KDV'ye tabi mallarda % 10 KDV ödenecek. Fakat ilk geçici vergide stok da 70.000 TL artacağından bunun % 20'si kurumlar vergisine vergi olarak yansıyacak değil mi ? Stok artıp ,satılan malın maliyeti azalacağı için kurumlar vergisi artacak. Yorumlarınızı be (...)

Ayhan  Kaynak
19.12.2010

Borç yapılandırmasında toplumun değişik kesimlerinden gelen talepler doğrultusunda kapsam genişletiliyor. Yeniden yapılandırma taslağına ilave edilmesi istenen bir diğer düzenleme ise Vakıflar Genel Müdürlüğü kiracılarına gelecek af ile ilgili.

Devlet Bakanı Ali Babacan tarafından açıklanan Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına konu alacaklar kapsamına Vakıflar Genel Müdürlüğü kiracılarının dahil edilmesini isteyenler, platform oluşturdu. Türkiye genelinde yaklaşık 3 milyon kişiyi ilgilendiren kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasında detaylar şekillenmeye başladı. Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun Tasarısında Meclis sürecinde de önemli değişiklikler olacağı belirtiliyor. Borç yapılandırmasında toplum (...)

Arif  Erten
07.06.2010

Nasıl SMMM Oldum?

Bu yazıyı 6 Haziran 2010 Pazar günü kaleme alıyorum. Bundan 3 sene önce, daha bu tarihlerde SMMM’nin açılımını bile bilmiyordum. Mayıs 2007’de PriceWaterhouseCoopers’tan vergi bölümü için teklif aldığımda, tecilimi kaldırmak için tam bir ay önce askerlik şubesine dilekçe vermiş bulunuyordum. Daha sonra kulaktan dolma bilgilerle denetim firmalarında çalışınca askerliğin tecil edilebildiğini duydum ve teklifi kabul ett (...)

Volkan  Yorulmaz
02.05.2010

Askerdeysen PwC'yi Daha Çok Seversin

Urfalı Sevmiş…

Şirkete ilk girdiğim günden beri kafamda hep askerlik derdi vardı. Hani şu çok klişe söz var ya “Askerlik erkekler için ayak bağı” diye, benim için de aynen öyle bir durum söz konusuydu. A1’ken girdiğim SMMM staj başlatma sınavı yüksek lisansım ol (...)

Volkan  Yorulmaz


 Blog  
  En Yeni Bloglar  
  Excel Deyip Geçmeyin...  
  Stok affı...  
  Borç yapılandırmasında to...  
  Nasıl SMMM Oldum?...  
  Askerdeysen PwC'yi Daha Ç...  
  Arşivden  
  Ekonomik Kriz Ruh Sağlığı...  
  Bel ağrısından kurtulmanı...  
  Askerdeysen PwC'yi Daha Ç...  
  Sürekli stres hem işi, he...  
  Uzaklara Yolculuk : Hindi...  
 
  
 

Güncel

TC. Resmi Gazete

20 Temmuz 2018
Gazete Içerigi

Mini Anket

Vergi Borçlarının Yeniden Yapılandırılmasıyla İlgili Kanun Hakkındaki Düşünceniz Nedir?


Sonuçlar Diğer Anketler